Kapat

Karar Veremiyorum Hangi Uydu Alıcısını Almalıyım?


 
 
NEDEN UYDU MARKET'TEN ALMALIYIM? DAHA UCUZ SATAN SİTELER VAR?
 
Sizlerden Gelen Yoğun İstek Üzerine , Sektörümüzdeki Yanlış Bilgiler , Forumlardaki Bilgi Kirliliklerini Önlemek , Sizlere Doğru Yol Gösterebilmek Adına , Kararsız Arkadaşlarımız için Bu Makeleyi Yazma Gereği Duyduk..Umarım Sizlere Faydamız Dokunur..Amacımız hem UyduMarket Müşterileri ve Müşterisi Olmak İsteyenlere Ayrıcalık ve Farklılıklarımızla Kafalarındaki Soru işaretlerini gidermektir.
 
Öncelikle Bir uydu alıcısı almak istiyor , site site geziyorsanız , en ucuz nerden alabilirim düşüncesiyle bir cihaz bakıyorsanız , Uydumarket Size hitap etmeyebilir. UyduMarket Olarak ticari ahlak ve anlayışımız , satış sonrası hizmete odaklıdır. Örneğin satış sonrası destek için , www.imajteam.com Destek forum sitemiz bunlardan sadece bir tanesidir. Enigma2 Cihazlar için online güncelleme addons plugini ; ( TS Panel ve Imajteam Addons Panel ) Türkiye'de Sadece UyduMarket Hizmetidir. Enigma2 cihazlar için Özel Arayüzler Tasarlayıp Yazılımları Modifiye Ederek sizlere daha görsel ve daha net çözümler sunmaktayız. Kişisel cep Numaralarımızı Web Sitemizde Paylaşmaktan Onur Duyuyoruz..16 Yıllık Profesyonel Hizmet kalitemizi , Müşteri ile Muhattap Endeskli Kurguladık..Anlık Güncel Online destek Yazışma , Mail Adresi , WhatsApp , Cep telefonu ve Ofis Telefonlarımızdan Hizmet Vermekteyiz. Yani Aslında hep yanıbaşınızdayız.
 
Ve Enigma2 Kullanıcıları için Son Bombamız OnlineAutoUpdate Projemiz sadece UyduMarket'ten Alınan Enigma2 Cihazlarda Çalışacak..Bunu Ayrıca O zaman detaylandırıp Farklarımızı Anlatacağız.
 
Sadece internet sitesi olarak bakıldığında , Türkiye'nin En Çok kopyalanan Uydu alış veriş sitesi olduğumuzu da gururla belirtmeliyiz..Ayrıcalıklarımız site site gezerken ne kadar anlaşılır bilemiyoruz ama , bir gerçek var ki , En Yüklü STOK ile çalışan Türkiye'deki Belki de Tek Uydu Alış Veriş Sitesiyiz.
 
Farklı Sitelerde Uydu Alıcıları Satış İlanlarında Abartılı 15 Ay , 24 Ay CCcam , 1 Yıl IPTV vb Hediyeler Görebilirsiniz..Bu yanlış algıları düzeltme ihtiyacı duyuyoruz..X Firmaların sattıkları CCcam ve IPTV Serverlerin Bizim Verdiklerimizle Uzaktan yakından alakası yoktur. Aradaki fark maliyet olarak da , kalite olarak da Uçurumdur. Fiat da Bir araba , Mercedes de Bir araba ise , ikisininde adının Araba olması gibi bir şey bu..Eğer Profesyonel bir cihaz alıyorsanız ( VU+,DreamBox,Gigablue,Mutant,Maxytec,Octagon,Formuler vs..) , bu cihazdan iyi verim almak istiyorsanız İyi CCcam , İyi IPTV Kullanmalısınız..Aksi sizi üzebilir , hep söylediğimiz örnek gibi Ferrariye Tüp Takılmaz :) Ancak bu arkadaşları da anlıyoruz , bu satış ilanlarını yazmadan , fiyatı 10-20 düşürmeden satabilmeleri olanaksızdır. Bir de maalesef sektörde kafa karıştırırsam belki satarım zihniyetinde firmalar da var..Örneğin aynı ithalatçıdan ürün alıp bazı yerlerdeki cihazlar garantisizdir yazıp saçmayalacak kadar..Eğer kaynağından alayım , satış sonrası hizmet benim için daha önemli diyorsanız UyduMarket Müşterisi olmanın ayrıcalıklarını yaşamaya fırsat verebilirsiniz.
 
Şimdi Gelelim Kararsızlara :)
 
FORUMLARI OKUYORUM , HERKES FARKLI BİR ŞEY SÖYLÜYOR , KAFAM İYİCE KARIŞTI?
 
Burda da eğer konuya tam hakim değilseniz , forumlar her ne kadar bilgi paylaşımı için çok önemli yerler olsa da , maalesef bir o kadar da risklidir.Çünkü forumlarda herkes yazıyor. Konuyu bilen,bilmeyen,anlayan ve anlamayn..Firma adamları,fırsatçılar vs vs..Ve 16 yıllık ticari tecrübemizle gördük ki , genel türk insanı psikolojisi , kendisi neyi aldıysa onu tavsiye etmekten çekinmiyor. ürünün ne olduğu önemli değil. ben aldıysam en iyisidir algısı ve bu gereksiz özgüven maalesef bir başka arkadaşımıza yanlış yönlendirmelere sebebiyet verebiliyor. Bir de her konuya boş boş mesaj yazıp mesaj sayısı ve üye olma tarihi eski ise o üyenin , vay halimize...) Ona bilirkişi muamelesi yapılıyor ve onun tavsiyelerini dikkata alan , konuya hakim olmayan bir kesim oluşuyor..Sonra ne mi oluyor? Mutsuz,memnuniyetsiz ve pişman müşteriler..Çeşitli forumlarda ortalama bir 30-40 kişi yıllardır kendi eksenlerinde dönerler. Bunlar sadece iç seslerinde yeterli olmadıklarını bilirler ama dışarıya bunu maximum göstermek isterler..Bu belki de bir egodur , bilemiyoruz..Bir satış sitesi olarak bu sözler size ne kadar samimi ve gerçekçi gelir , yorum elbette okuyanlarındır..Biz tüm objektifliğimizle ticari kaygılarımızı bir kenara bırakıp düşüncelerimizi sizlerle paylaşmaktayız..Bu Makalemizi okuyup aksini düşünürseniz zaten aynı mantıkla memnun olduğunuz veya olacağınızı düşündüğünüz yerlerden devam edebilirsiniz.
 
HANGİ UYDU ALICISINI ALMALIYIM?
 
Öncelikle biz bir uydu alıcısından ne bekliyor ve ne istiyoruz? Buna Karar Vermelisiniz..? En pahalı veya en donanımlı cihazı almak sizin beklentilerinizi karşılamayadabilir.. Ve Uydu Alıcısına ayırdığınız bütçe ne kadar? Burda da önemli olan verdiğimiz paramızın hakkını ve karşılığını alabilmek..
 
Uydu Alıcılarını 3'e Ayırabiliriz..
 
1- Düz ve Mini Cihazlar
2- Android Tabanlı Uydu Alıcıları
3- Enigma2 Tabanlı Uydu Alıcıları
 
Yukarıda Belirtiğimiz 3 kategoriden hangisi size hitap ediyor? Şimdi bu kategorileri kısaca detaylandırmaya çalışalım , size hitap eden nedir , umarım cevap bulabilirsiniz.
 
Düz ve Mini Cihazlar
 
Fiyat Olarak En Cazip cihazlar olup ilgili markaya ürünü ithal eden firmaların verdikleri desteklerle daha kullanışlı hale getirilen ürünlerdir. Uygun fiyatlı bir cihaz alayım , IPTV ve CCcam kullanayım , kendinden server ve IPTV hediyeli olsun , küçük bir cihaz olsun , TV arkasında da saklayabileyim diyenler için idealdir. Bu tip cihazların artıları kolay kullanımılı olmaları , tak-çalışır olmaları , online yazılım güncelleme özellikleri , kendinden IPTV ve CCcam hediyeleri ile fiyatını hak ediyor olmalarıdır. Bu konuda Hiremco Gt Turbo V8D Boteh Nero 2 Modeli  , Hiremco Zımba HD Modelleri İhtiyaçlarınızı Karşılayabilir.
Bu Modellerde NETFLIX,KODI Yoktur.
 
Düz Cihazlarda Yeni Teknoloji ; Hiremco Turbo 4K Modeli ise Fiyat & Performans Olarak Bakıldığında Çok Fazla Artıları var. Gerçek 4K , Aynı Zamanda 4K Media Player Özelliği Yanı Sıra , Stalker , KODI , Netflix , Prime Video , Bein Connect Uygulamalarını da Barındırmaktadır. Görüntü kalitesi Çok Başarılı Olup , Kullanımı Kolay , Online Yazılım Güncelleme Desteği ile Sürekli Güncel Kullanıma Uygundur. Çok Sorulduğu için Yeri Gelmişken Burada da Belirtelim ; Octagon SX88 4K Modeli ile Hiremco Turbo 4K Modeli Donanım Olarak Birebir Aynı Donanıma Sahip , Aynı Fabrikadan Çıkan Ürünlerdir. Farkları ; Verilen Yazılımsal ve İçerik Desteğidir. Bu Konuda Düşünmeden Hiremco Turbo 4K 'yı Değerlendirebilirsiniz.
 
Android Tabanlı Uydu Alıcıları
 
Android Tabanlı Uydu Alıcıları biraz daha keyfi cihazlardır. Kullanımı hem kolay , hem de çok yönlüdür. Hem uydu alıcısı , hem android box özelliğine sahip olmaları sebebiyle yapabileceklerimiz çok daha fazladır. Kendi App Marketler,GooglePlay ve Çeşitli marketlerden kumanda üzerinden kurabileceğimiz uygulamalar ile bir çok özelliği kullanmak mümkün. Android cihazların Düz Cihazlardan ve Enigma2 Tabanlı cihazlardan ayıran önemli özellikleri , web browser html5 ve Flash Player desteklerinin olmasıdır. Bu sayede harici klavye,mause bağlanarak da kullanbilir , internet sitelerinde PC görevini %80 üstlenmektedirler. Internette sörf yapabilir , skype ile görüntülü görüşebilir , hatta android telefonunuzda oynadığınız oyunları uydu alıcınız üzerinden oynayabilirsiniz. Dezavantaj olarak bakarsak Uydu Alıcıları kısımları düz cihazlardan üstün , ancak Enigma2 tabanlı cihazlardan bir adım geridedir. DigitürkPlay,DsmartBlue,NetFlix gibi uygulamalar enigma2 ve diğer düz cihazlarda çalışmazken Android cihazlarda sorunsuz kullanılabilmektedir. Yazılımlar online güncellenebildiği için büyük kullanım kolaylığı sağlar.Android cihazlarda android version sürümü yükseltilemez , dolayısı ile tavsiyemiz en az android 7.1 ve üzeri modelleri tercih etmelisiniz.
 
Peki Android Cihazlar Arasında Hangisini Tercih Etmeliyim?
 
Çok Hızlı Güncellenen bir teknoloji olup bu sorunun cevabı her yıl değişmekte de olsa 2019 itibari ile Android 7.1 ve Üzeri Cihazlar , En Az 16 GB Flash Hafızaya Sahip Android Cihazları Değerlendirebilirsiniz. Bu Konuda SpyBox , Formuler ; Atlanta Markalarının Android Cihazları Bulunmaktadır. Eğer Uydu Alıcısı Olarak Kullanmayıp Sadece Android Box Olarak Kullanacaksanız Mutant Legend 4K Ürünü Tüm İhtiyaçlarınızı Karşılayacaktır. Android 8.0 İşletim Sistemi ile Gelen Mutant Legend ile Stalker , IPTV , Youtube , Netflix  vb Uygulamaları Sorunsuz Kullanabilirsiniz. Ayrıca Yeni Android 9.0 Yazılımlı X88 MAX+ 4K ; HK1 MAX 4K ; Modellerini de İnceleyebilirsiniz. 64 GB Flash Hafızalı Olup En Sorunsuz Android TV Boxlardandır. IPTV Performansları Oldukça Başarılıdır.
 

Enigma2 Tabanlı Uydu Alıcıları

 
Enigma2 Tabanlı Uydu Alıcıları UyduMarket Olarak 16 Yılımızı Verdiğimiz Uzmanlık alanımız olup , bu konuda türkiye'de alternatifsiz olduğumuzu diğer sektörümüzdeki arkadaşlarımızda aslında çok iyi bilirler.Enigma2 tabanlı Uydu alıcıları donanım artısı kadar yazılım da çok çok önemlidir. Bugün IPHONE telefonların fiyatı ve kullanım tercihlerinin yüksek olmasının sebebi donanım dan daha çok yazılımsal desteği ve kendine özgü yazılımı Olmasıdır.
 
Enigma2 Tabanlı Uydu Alıcılarında da benzer bir durum söz konusudur. Enigma2 Tabanlı Uydu Alıcılarında Önde Olan Markalar , VU+,GigaBlue,Mutant,Maxytec,DreamBox,Formuler,XTrend,Octagon vs diye devam eder. Bu Konuda En Güncel,En teknolojik ve en iyi yazılımsal desteğe sahip 3 marka göze batmaktadır..VU+ GigaBlue ve Mutant..Bu cihazları birini mercedes , birini BMW , birini Audio gibi düşünebilirsiniz. Bu işin en üst segmenti olup birbirlerine göre artıları ve eksileri vardır. Fiyat ve donanım avantajı ile Türkiye'ye Resmi İthalatını Yaptığımız GigaBlue 4K , Mutant 4K ve Maxytec 4K Modellerini Kesinlikle Tavsiye Ediyoruz.
 
Enigma2 Tabanlı Uydu Alıcılarının Farkı Nedir? Neden Daha Pahalılar ?
 
Enigma2 Tabanlı Uydu Alıcıları Açık kaynak kodlu , linux tabanlı olduğu için diğer uydu alıcıları gibi firmaya bağlı değilsinizdir yazılımlar için..Bir çok yazılım grupları ücretsiz destek vermektedirler. Arayüzü beğenmediğinizde bir tuşla arayüzü değiştirebilir , kendiniz arayüz dahi tasarlayabilirsiniz. Linux ve enigma2 bilen herkes bir plugin yazıp cihaza bir katkı sağlayabilir. Uydu Alıcıları Kısımları çok gelişmiştir..Daha iyi görüntü kalitesi , daha hızlı kanal geçişi , daha görsel arayüzler ve arayüz çokluğu , birden fazla yazılım desteği ,  cep telefonundan veya uzaktan kontrol edebilme , Aynı anda hem PC den hem TV den yayın izleyebilme , hatta bazı modellerde web kamerası bağlayıp evinizi dahi seyredebilirsiniz..Oynayan yabancı bir filme türkçe altyazı ekleyebilir , başlı başına bir media player olarak da kullanabilirsiniz. Çok daha ileriye dönük , çok daha fonsiyonlu cihazlardır denebilir.
 
Enigma2 Tabanlı Uydu Alıcıları ile Neler Yapılabilir?
 

*CCcam ve IPTV gibi sistemler , hem enigma2 , hem işlemci hem ram gibi donanımsal üstünlüklerden dolayı diğer cihazlara çok daha hızlı,iyi ve stabil çalışır.
*Internet üzerinden turkvod,seyirturk,mediaportal vs tarzındaki bir çok eklenti ile ücretsiz , dizi,film,belgesel vs HD kalitesinde seyredilebilir.Ayrıca KODI ( Eski adıyla XBMC ) Bazı Modellerde Kullanılabilir.
*Enigma2 tabanlı olduğu için , bir firmadan tek yazılım beklemek zorunda değilsinizdir..Birden fazla 10 larca farklı yazılım seçeneğiniz vardır..hangisini isterseniz onu yüklersiniz..Arayüzü mü beğenmediniz , kumandadan bir tıkla değiştirebilirsiniz.
*Başlı başına bir media playerdir.Bluray,MKV,avi dahil tüm video,ses ve resim formatlarını oynatır.4K bir model alırsanız aynı zamanda 4K media Player görevi de görmektedir.
*Uydu alıcısı üzerinden çeşitli eklentilerle herşey yapılabilir.
*Modeline göre harici veya Dahili HDD destekler..Hem PVR kayıt özelliği , hem de HDD içindeki media dosyalarını muhteşem bir hızla okur..NAS Serveriniz varsa ona erişim sağlar ve media player özelliğini tamamiyle kapsar..Uydu alıcısı üzerinden altyazının rengi,konumu,boyutu vs gibi herşey kontrol edilebilmektedir.
*Modeline göre Tuner Seçeneklidir...Özellikle Yeni teknoloji 4K FBC Tunerli Modeller ile tek kablo ile ayrı frekanslardaki 2 ayrı kanal izlenebilir veya ayrı ayrı Kaydedilebilir.
*Enigma2 Linux Tabanlı Olduğu için sürekli yazılım olarak gelişmektedir , Yerinde saymaz..
*Bütün IPTV linkleri sorunsuz çalışmaktadır.
*Yine modellerine göre 1 veya 2 Modül girişli cihazlarda Digitürk Bein,Dsmart veya Tivibu Modül Sorunsuz Çalışmaktadır.
*HDD niz bağlı ise Torrentten Harici veya dahili HDD ye Film İndirebilirsiniz.
*Modelinize göre Transcoding destekli Enigma2 Cihazınıza Uzaktan erişim Mümkündür..Tamamen cihaza uzaktan hükmedebiliriz.
*Uzaktan mesajlaşma mümkündür..IP adresini veya DNS adresini Bildiğiniz bir arkadaşına msj yazdığınızda otomatik olarak TV ekranına gelir.
*TV de oynayan yabancı kanaldaki yabancı bir filme Türkçe altyazı eklemek mümkündür.
*Donanımsal ve Yazılımsal üstünlüğünden dolayı , daha hızlı, daha iyi görüntü , daha performanlı çalışmaktadır.
*Karasal Tuner Opsiyonlu Modellerde Teledünya'yı da Sorunsuz Seyredebilirsiniz.

*Tüm Enigma2 Cihazlarda YouTube'yi Keyifle Kullanabilirsiniz.
 
Enigma2 Tabanlı Uydu Alıcılarının Dezavantajı Nedir?
 
*Netflix , DigiturkPlay , Dsmart Blue Gibi Eklentiler Yoktur.
*HTML5 ve Flash Player Desteği Yoktur , PC gibi internette sörf Yapılmaz.
*Kumandadan Toplu Kanal Taşıma Yoktur , Tek Tek Taşıma Vardır , Ancak Çok gelişmiş toplu ve hızlı kanal dizme taşıma , Bilgisayar üzerinden mümkündür.
 
Enigma2 Tabanlı Uydu Alıcılarını UyduMarket'ten Almanın farkı Nedir? 3-5 daha Ucuza Satan Siteler Var?
 
*16 Yıllık Profesyonel geçmişi ile Cihazları A dan Z ye Tanıyan Tek Firmadır. Soracağınız Tüm Soruların Cevabını Alırsınız.
*En Yüklü Stokla Çalışan Tek Firma Olduğu için Satın Aldıktan Sonra Süprizlerle Karşılaşmazsınız.
*Diğer Firmalarda Olmayan Kendi Tasarladığımız Özel ve Ücretli Yazılımları Yüklü Gönderiyoruz. Cihazınız Daha Görsel , Daha Şık , Daha Stabil Çalışır ve Daha canlı Gösterir.
*www.imajteam.com Destek forum sitemizde 1 Yıllık VIP Üyelik Veriyoruz..Dünya'da Uydu Alış Veriş Siteleri Arasında Satış Sontası Kullanıcılarına Destek Forum Açan Tek Firmadır UyduMarket. Bu Forum üzerinde A dan Z ye görsel anlatımlar , anlatım videoları , kanal listeleri , yaızlım ve backuplar , piconlar , eklentiler , hepsi bizim tarafımızdan hazırlanıp sunulmaktadır. Diğer firmalarda X bir kişinin her forumda yayınladığı basit bir backup ile yüklenir , olduğu hali ile kullanırsınız..Hatta bazı firmalar utanmadan bizim tasarladığımız özel yazılımı hediye etmemize bile satış hilesi diyecek kadar komik hale gelmişlerdir...Biz kendi çapımızda birşeyler üretip ürettiğimizi hediye ediyoruz , burda hileyi anlamak mümkün değil :) Hatta aynı yerden ürün alıp bazı firmalarda garanti belgesi yoktur diye bile kafa karıştırmaya çalışabiliyorlar. Ve bu sayfada yazıp eleştiriğimiz tüm siteler UyduMarket'i Kopyalıyorlar , ne vahim değil mi? :)
 
Hangi Enigma2 Tabanlı Cihazı Almalıyım?
 
Fiyat Aralığınız ve Beklentilerinize göre elbette değerlendirilmeli..Uygun fiyatlı ve kaliteli bir ürün alayım , ileriye dönük yeni teknoloji 4K olsun diye düşünürseniz GigaBlue 4K Modellerini Şiddetle Tavsiye Ederiz.
 
4K Enigma2 için O kadar Yüksek Para vermeye gerek var mı? Faydası Ne Olur? Zaten Az 4K Kanal var?
 
Öncelikle 4K TV nizin olma zorunluğu yoktur. TV nizin verdiği görüntü kadar izler , 4K yayınlardaki görüntü farkını 4K olmayan bir TV de bile hissedebilirsiniz. Elbette 4K bir TV de çok daha iyi görüntü alınır..4K Enigma2 Cihazlardaki teknoloji farkı sebebiyle ( Ram,İşlemci,HDMI 2.0 vs ) Normal HD ve SD Kanallarda da , diğer Uydu Alıcılarına göre bariz bir görüntü Kalitesi farkı vardır. Gerek cihaz açılış hızları , gerek flash hafızaları , gerekse kanal geçiş hızları ile teknolojinin uydu alıcılarında geldiği son noktadır.
IPTV ve CCcam Performansı tüm cihazlardan daha hızlı ve stabildir. 4K bir uydu alıcısı sadece 4K kanal izleyeceğim mantığı ile alınmamalı..Turksatta TRT 4K yayını var , bunun dışında tüm uydularda ortalama 40 a yakın 4K kanal mevcut..Ne zaman daha çok yaygınlaşır bilinmez ama , normal kanallarda da görüntü kalitesi farkı oldupu düşünüldüğünde , 4K kanalların çoğalmasını beklemeye cidden gerek yok..Aynı zamanda bir 4K MediaPlayer görevi de görmektedirler.Enigma2 Cihazlarda en önemli etkenlerden biri de Flash Hafızadır..Yüklediğim her eklenti , arayüz , picon vb pluginler hafıza yer kaplamaktadır..4K olmayan %90 modelin hafızası maalesef yetersizdir. 4K modellerde bu konu kökten çözülmüş , 4 Gb , 8 GB gibi hafızalar kullanılarak uzun yıllar cihazları kullanabiliriz anlamına gelmektedir.
 
Hangi 4K Enigma2 Uydu Alıcısını Satın Almalıyım?
 
Profesyonel Bir 4K Cihaz Olsun , Bu Fiyata En İyi 4K Cihazı Alayım Derseniz Alternatifsiz Gigablue UHD X3 4K , GigaBlue UHD UE 4K , Gigablue UHD Trio 4K  , Mutant HD60 4K , Maxytec MultiBox 4K , VU+ Zero 4K Modelini Tavsiye Ediyoruz..Yeni Gelen Maxytec Multibox 4K ve Mutant HD60 4K Modelleri de Enigma2 Kategorisinde En İyi Fiyat / Performans Ürünleridir.
Enigma2 Cihazlar Arasında Fiyatı Artıran Özellikler ; Modül Giriş , LCD Ekran , Extra Opsiyon Tuner Slotları vb. Donanımsal Artılardır. İhtiyaca Göre Değerlendirebilir.
 
Bu Konuda Tavsiyelerimiz ;
 
VU+ Ultimo 4K , VU+ Duo 4K , GigaBlue QUAD 4KDreamBox DM920 4K , VU+ Uno 4K SE vb. 4K Cihazları Güvenle Satın Alabilirsiniz. Hepsi Kendi Alanında Mükemmel Hızda , Mükemmel Görüntü Kalitesi Veren UyduMarket Onaylı Enigma2 4K Uydu Alıcılarıdır.
 
 
 

SENDEN KAÇMAZ !

UyduMarket’in İndirimleri ve Yeni Ürünlerinden Anında Haberdar Olmak, İncelemelerini Takip Ederek En Doğru Bilgiye Ulaşmak İçin E-mail Adresini Bırak!
KORKMA! Spam mail göndermeyeceğiz ve istediğinde listeden çıkabilirsin.

UyduMarket © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır